O nás
== MAJO ==
== TOMI ==
Úvodom
O mne
Praxe
 -- PPC, Gr
 -- Besťácke kurzy
 -- Microqual, In
Projekty
Linky
BEST - Board of European Students of Technology

Hlavným cieľom tejto organizácie je umožniť študentom z celej Európy spoznávať ostatné Európske krajiny pomocou krátkodobých vzdelávacích kurzov. Kurzy trvajú jeden až dva týždne (letné sú zvyčajne dvojtýždňové). Frčí to asi tak, že počas dňa sú prednášky, praktické cvičenia k danej téme kurzu (častokrát sú v tom zahrnuté aj nejaké exkurzie do firiem s daným zameraním) poobede návšteva zaujímavostí v meste a večer vždy nejaká akcia.

Logo BEST. Zbližovanie Európskych národov zdieľanie skúseností a vedomostí je hlavným mottom týchto kurzov. Ide o to spoznávať krajiny cez jej ľudí a teda je na každom účastníkovi aby sa o to pričinil. Organizátori z tej ktorej lokálnej skupiny sa vždy snažia mať zastúpených čo najviac krajín.
Lokálne BEST skupiny organizujú kurzy počas celého roka. Vy musíte vyhľadat tú vo Vašom meste, opýtať sa na ponuku kurzov, prehodiť pár slov po anglicky, stihnúť deadline prihlášky a napísať motivačný list. Nezáleží do akej krajiny sa na kurz hlásite, vždy je pre Vás rozhodujúca znalosť angliny. Anglina je jazykom BESTu a ak ovládate lokálny jazyk je to už len Vaše plus. Motivačný list sa tu nenesie v duchu klasického aký píšete ak sa uchádzate o zamestnanie ale mal by byť tak trochu "crazy" . Motivačný list je jedným z hlavných kritérií výberu. Predstavte si, že tam niekde sedia podobný študáci/čudáci ako vy - členovia BESTu a skúste zo seba vymačknút niečo, čím si ich získate na Vašu stranu.

Celý proces prihlasovania prebieha cez net a ak Vás akceptujú, Vašou jedinou starosťou bude sa tam akýmkoľvek spôsobom dostať. Nezabudnite pribaliť miestny šnaps a super náladu. Ja som sa o to pokúsil dva krát a dva krát to vyšlo. A ako to hodnotím ... simply the BEST ...

Communications Aplied in the Modern World
Athens, March 5-15 2002


- organizátor LBG Athens

logo LBG Athens Téma dobrá - stop
Ľudia výborný - stop
Mailing list stále aktívny - stop
Jedna z najlepších osláv narodenín - stop
Proste ... nemám slov - stopNonlinear Effects and Solitons in Optical Communications
Valladolid, March 5-15 2003


- organizátor LBG Valladolid

logo LBG ValladolidKeďže som v tom čase začal so Španielčinou mal som veľkú motiváciu dostať sa na tento kurz. Téma mi ale sedela len dovtedy dokým som žil v omyle. Asi som to rýchlo prečítal a nevenoval dostatočnú pozornosť každému písmenku a až dokým som nedošiel do Španielska tak som si myslel že názov je - Nonlinear Effects and Solutions in Optical Communications. Ako som postupne zistil bolo nás tam takých viac. Aj napriek tomu, vyšlo to parádne a asi najviac mi v mysli rezonuje pokrik
... de ocho a ocho yo bebo kalimocho ...
... anywhere I roam where I lay my head is home