O nás
== MAJO ==
== TOMI ==
Úvodom
O mne
Praxe
 -- PPC, Gr
 -- Besťácke kurzy
 -- Microqual, In
Projekty
Linky
Microqual Techno LTD, India/Bombay, August - November 2003

Praktikant
- marketingový prieskum trhu a oslovovanie nových partnerov
- tvorba a návrh prezentačných materiálov
- spravovanie a aktualizácia webowskej stránky


Logo AIESECu. Blížil sa záver štúdia a pomaly človek prichádza k myšlienkam čo potom. To isté koncom roku 2002 postihlo aj mňa a až tak veľa lákavých možností nebolo: vojna, práca, ísť na cesty - začo?, urobiť si posledné prázdniny a len tak si užívať - nič pre mňa ... Vravím si čo tak dostať sa ešte na jednu prax. Ale ako a cez koho? V IAESTE som sa už druhýkrát uchádzať nemohol a o iných možnostiach som nevedel ale ... zase zasiahla "vyššia moc" - NÁSTENKA. Z nej som sa dozvedel že AIESEC robí výber ľudí na praxe a umožňuje praxe aj technikom po ukončení štúdia.

A je to tu, poďme na to. Jazyková skúška - ok idem ďalej. Nasleduje assesment center. Celý deň si ma tam podávali. Od jednej ukecanej dievčiny ma pošlú k psychologičke, staviam mosty a robím prezentácie, rozoberáme Rómsku otázku a potom sa snažím vžiť do predstavy, že môj spolubývajúci je pordelár (nie tak ťažké :) sorry chalani) a potom, že ma obťažuje šéfka (šak kým je pekná ...). Výsledok. Postupuješ, môžeš si začať hľadať prax, a my Ti niekoho pridelíme s kým to budeš koordinovať ... koordinátorka sa stáva mojou frajerkou a nakoniec si prax hľadáme spolu. A bude to ... India - Bombay. Pozastavil by som sa pri tom hľadaní praxe. V AIESECU to funguje tak, že je databáza potenciálnych kandidátov, teda študentov ktorý prešli výberom a databáza vypísaných praxí. Nasleduje oslovovanie firiem, ktorých ponuka Vás zaujala a ak sa zapáčite máte zmluvu a môžete vybavovať nezbytné formality na vycestovanie.

Microqual je malá firma zaoberajúca sa návrhom a výrobou pasívnych telekomunikačných komponentov pre pásmo GSM (antény, konektory ... ) a poskytujúca riešenia pre vnútorné pokrytie budov signálom v miestach so slabým príjmom. Pracujem priamo so šéfom, ktorý sa zo mňa snaží spraviť marketingového pracovníka a nakoniec som aj niečo v tomto smere dotiahol. Popritom som dal do poriadku webu, pretože som to pokladal za podstatnú vec pri komunikácii so zahraničím. Sem tam sa mi podarí dostať do labáku a na miesta kde práve robíme inštalácie.

Bombayskí praktikanti na večery. Kupujem raňajky. Kolegovia.

World Social Forum - 2004

Kedže štyri mesiace v Indii sa mi málili hľadal som po skončení praxe vo firme Microqual niečo iné. Od iných praktikantov som sa dozvedel o práci v organizačnom týme pre WSF 2004. Šiel som na skusy, požiadali ma o vytvorenie malej aplikácie a keď som im to po pár dňoch doniesol vzali ma. O pozadí celej akcie som veľa nevedel natrafil som tam na super ľudí a aj keď som v office trávil celé dni práca ma bavila a bolo hodne srandy, také pookriatie po tichej a pokojnej atmosfére v predchádzajúcej firme.

WSF team

Mal som tu na starosti registrovanie účastníkov cez webovské rozhranie, správu databáz a všetky veci o ktoré sa človek trochu znalý sietí a PC-čiek v office plnom menej PC zdatných jedincov musí postarať. Celkom to fungovalo aj keď s problémami sme nakoniec cez net zaregistrovali cez 50 000 účastníkov. Ak máte záujem o účasť na ďalšom fóre, ktoré sa bude konať v Brazílii začnite tu - WSF 2005.
... anywhere I roam where I lay my head is home